Πανελλήνιοι Ιππικής Αντοχής: Νικήτρια η Δέσποινα Γιακουμάκη στους παίδες (pics)

Την πρώτη θέση στους Πανελλήνιους Ιππικής Αντοχής 2022, που διεξήχθησαν στην Καλαμάτα αυτό το διήμερο 26-27/11, κατέλαβε η Δέσποινα Γιακουμάκη, για την κατηγορία των παίδων.

Η νεαρή αθλήτρια της ιππασίας πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις και δίκαια κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη κατηγορία της, μαζί με τον Attilas του ΚΕΙΡ.

Οι αγώνες φιλοξενήθηκαν από τον Ιππικό Όμιλο Καλαμάτας, και από την ευρύτερη περιοχή Πλατύ Μεσσηνίας, και ήταν οι τελευταίοι για τη φετινή χρονιά.

Η συμμετοχές ήταν ιδιαίτερα πολλές, καθώς ξεπέρασαν τις 60 σε όλες τις κατηγορίες, που αποτελεί ρεκόρ συμμετοχών για το άθλημα και τους Πανελλήνιους.